Aeroplani me 22 persona në bord zhduket në malet e Nepalit

Një aeroplan me 22 persona në bord është zhdukur në malet e…

Ambasadori rus në Britani: Rusia nuk do të përdorë armë bërthamore taktike në Ukrainë

Ambasadori rus në Britani tha për BBC se nuk beson se vendi…

Ministri gjerman i Financave kërkon kthim te politika e kursimeve

Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner ka kërkuar që prej vitit 2023…

Zelensky pret “lajme të mira” nga partnerët perëndimor sa i përket asistencës ushtarake

BOTË / EVROPA Zelensky pret “lajme të mira” nga partnerët perëndimor sa…

Harris bën thirrje të ndalohet përdorimi i armëve të zjarrit në ShBA

Zëvendëspresidentja e SHBA-së, Kamala Harris, ka bërë një lutje për ndalimin e…

Boris Johnson për Komonuelthin Evropian si alternativë ndaj Bashkimit Evropian

As satelit i Rusisë, sic dëshiron Putin, por as e lënë vetëm…

Ish-presidenti ukrainas nuk u lejua të largohej nga Ukraina, derisa po udhëtonte në Lituani për një takim

Ish-presidenti ukrainas nuk u lejua të largohej nga Ukraina për të marrë…

Macron dhe Scholz i kërkojnë Putinit ta ndalë luftën dhe t’i lirojë luftëtarët e Azovstal

Gjatë një bisede telefonike, presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf…

Irani merr “peng” 2 cisterna nafte nga anijet greke, shpërthen Dendias: Do ta paguani shtrenjt

Autoritetet iraniane kanë sekuestruar dy cisterna greke me naftë në Gjirin Persik.…

Deputeti rus kërkon që Putini t’i japë fund luftës në Ukrainë

Një deputet legjislativ i Partisë Komuniste në Lindjen e Largët të Rusisë…