Mitsotakis thotë se nuk ishte në dijeni që iu përgjua telefoni opozitarit grek

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, është duke u përballur me akuza të reja…

Ngrihet aktakuzë ndaj një tre personave për pjesëmarrje dhe organizim të grupit kriminal

Prokuroria Speciale njofton se ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B. B.,…

Medvedev: Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Rusinë

Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Moskën, tha sot ish-presidenti rus Dmitry Medvedev për…

Rusia mund të përballet me vështirësi “të jashtëzakonshme” ushtarake në Ukrainë – thotë shefi i shtabit të Ministrit Federal të Mbrojtjes së Gjermanisë

Rusia tani mund të përballet me vështirësi “të jashtëzakonshme” ushtarake në Ukrainë,…

Katër anije të tjera me grurë largohen nga Ukraina

Katër anije të tjera që transportonin grurë dhe vaj luledielli janë larguar…

Kina i bllokon 80 mijë turistë, s’i lejon të largohen për shkak të COVID-19

Rreth 80,000 turistë janë bllokuar në qytetin turistik të njohur Sanya në…

Vetëm një gabim “na ndan nga apokalipsi”, paralajmëron Guterres

Njerëzimi “po luan me një armë të mbushur”, ka paralajmëruar Sekretari i…

Masakra në Bucha të Ukrainës, kriminologët përshkruajnë atë që panë në qytet

Në fillim të prillit, forcat ruse u tërhoqën nga Bucha dhe zbuluan…

Drejtori i shërbimeve sekrete greke jep dorëheqjen pas skandalit të përgjimeve

Kreu i shërbimit informativ të Greqisë dhe sekretari i përgjithshëm i zyrës…

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një…