Lajçaku për takimin në Ohër: Marrëveshja Kosovë-Serbi është e detyrueshme

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha…

Ker-Lindsey: Vështirë të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë pa njohje reciproke

James Ker-Lindsay, profesor në Shkollën Ekonomike të Londrës, thotë se njohja reciproke…

Kurti: Nuk jam ftuar në takimin e Ambasadës për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk është ftuar në një…

Walker: Serbia ka investuar shumë në propagandën kundër Reçakut, Vuçiqi ishte në zinxhirin komandues të Millosheviqit

Ish-ambasadori i Misionit Verifikues të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë…

Analistja amerikane: Rusia po e përdor Serbinë për të shpërqendruar perëndimin, kjo është vazhdimësi e përpjekjeve nga dekada e kaluar

Rusia po e përdor Ballkanin për të shpërqendruar Perëndimin nga agresioni i…

Kurti: Gjuha e propozimit “franko-gjerman” i jep qëndrueshmëri marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i tha Zërit të Amerikës se propozimi…

Hipper: Ballkani Perëndimor duhet të harmonizojë plotësisht politikën e vizave me BE-në

Zëdhënësja e Komisionit Europian për Punët e Brendshme, Hipper thekson për DW…

Askujt nuk i hyn në punë një BFI, pa identitet e me integritet të parcializuar

H. Afrim ef. Tahirin, ish-sekretar gjeneral i BFI në RMV H. Afrim…

Putini nuk është i vetmi që dyshohet për krime në Ukrainë

A mund të krijohet një gjykatë speciale ndërkombëtare për krime të Rusisë…

E thotë ish-ambasadori amerikan: Shtyrja e çështjes së targave nuk ka kuptim pa marrëveshje

Zëri i Amerikës: Cili është komenti juaj për zhvillimet gjatë ditëve të…