‘Superushqimi’ që ka ndihmuar Messin, Ronaldon dhe Benzemën

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme që lojtarët e futbollit t’i…

Rashica kërkon fitoren në Greqi: Është ndeshja e fundit për qershor, mund të përcaktojë gjithçka

Sulmuesi anësor, Milot Rashica ka folur në konferencë për media para ndeshjes…

Kosova sot përballet me Irlandën e Veriut, legjenda Fadil Vokrri 34 vite më parë ia shënoi dy gola irlandezëve

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi ka kërkuar nga…

Manchester City konfirmohet kampion i Ligës Premier për të dytin sezon radhazi – fitore me përmbysje ndaj Aston Villës

Manchester City është konfirmuar si kampion i Ligës Premier për të dytën…

Fantastike, Donjeta Sadiku i siguron medalje botërore Kosovës në boks

Donjeta Sadiku ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm. Boksierja kosovare ka arritur…

Xhoxhaj mposht Fressin, fiton titullin WBO Inter-Continental

Boksieri prizrenas Armend Xhoxhaj e ka mposhtur gjermanin Roman Fress në duelin…

90 vjet anëtare e FIFA, urimi i Infantino për FSHF

90 vjet më parë, Federata Shqiptare e Futbollit u pranua si anëtare…

Manchester City i vetëm në krye

Mançester Siti harron eliminim e bujshëm nga Europa dhe afrohet me titullin…

Përcaktohen finalistët europianë, Roma përballet me Feynoord në Tiranë

Roma – Feynoord do të jetë finalja e Conference League që do…

Laura Fazliu fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian

Laura Fazliu ka arritur të rrëmbejë medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian…