Ushtria armene hap zjarr ndaj pozicioneve azerbajxhanase

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi të enjten se njësitë e ushtrisë…

USHT-ja ka historinë e vet të pamohueshme nga askush

Shaqir Fetai paska shprehur dhe publikuar një “urim” me rastin e 27…

Pesë frutat që ju ​​mbajnë të hidratuar gjatë ditëve me vapë

Shalqiri Ky frut i verës është i njohur për përfitimet e tij…

Çfarë ndodhi në emisionin e Arbana Osmanit? Ndërhyjnë me shpejtësi efektivët e policisë, ka të arrestuar

Mbrëmjen e sotme programi “Dua të të bëj të lumtur” trajtoi historinë…

Shifrat e plota të armatimit dhe teknikës luftarake që kishte Shqipëria përpara ’90-s

Më poshtë janë shifrat e plota të armatimit dhe teknikës luftarake që…

Aksident trafiku në Qarkoren e Shkupit

Një aksident trafiku ka ndodhur sot pasdite në Qarkoren e Shkupit në…

“Gjuha e urrejtjes”, Spasovski: Prokuroria të jetë më efikase, t’i procedojë rastet si ajo e “komitave”

Rasti i fundit kur një grup i tifozëve “Komiti” në lagjen Gjorçe…

“Shuplakat”, kërkohet burg për Gruevskin e Janakieskin

Ish deputetja, por edhe kryetarja e Unionit të grave të VMRO DPMNE-së,…

Policia rrah brutalisht një person në mes të rrugës

Në rrjetet sociale sot është shpërndarë një video ku shihet se si…

Kuvendi nuk respekton gjuhën shqipe, deputetët shqiptarë fajin e hedhin tek Talat Xhaferi

Edhe pse e rregulluar me ligj, gjuha shqipe vazhdon të injorohet nga…