Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kryeministri Albin Kurti në konferencën globale të sigurisë Globsec në Bratisllavë, ka…

Natë e qetë në veri, serbët protestojnë edhe sot

Në komunat veriore të Kosovës ku serbët po protestojnë qe disa ditë…

BE do takim Kurti-Vuçiq në Bratisllavë

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, po bën…

Eurodeputeti Waitz: BE-ja tashmë po diskuton ngrirjen e bisedimeve për pranimin e Serbisë

Deputeti i Parlamentit Evropian, Thomas Waitz, i cili është bashkëkryetar i Partisë…

Tre ushtarë hungarezë u plagosën të hënën me armë zjarri nga protestuesit në veri

Tre ushtarë hungarezë janë plagosur si pasojë e përdorimit të armëve të…

Sveçla pas takimit me kryetarin e Leposaviqit: Jemi të bindur se do t’i tejkalojmë të gjitha vështirësitë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është deklaruar për media pas…

NATO bën thirrje për shtensionimin e situatës në veri

Aleanca Veri-Atlantike ka bërë sot thirrje institucioneve të Kosovës që të shtensionojnë…

Ukraina i kërkon Gjermanisë që ta furnizojë atë me raketa lundrimi “Taurus”

Një zëdhënës i ministrisë së mbrojtjes në Berlin ka thënë se Ukraina…

Raketat ruse godasin një spital në Ukrainë, raportohet për viktima

Të paktën një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur…

Gaz lotsjellës dhe të shtëna armësh para komunës së Zveçanit, ofendime nga qytetarët serbë – Policia tenton të neutralizojë situatën

Policia e Kosovës ka konfirmuar angazhimet policore në mbarëvajtje të sigurisë në…