Pas SHBA-së, edhe Britania përjashton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve luftarakë në Ukrainë

Aleatët perëndimorë duket se janë tërhequr nga furnizimi i Ukrainës me aeroplanë…

Borell: Dënoj fuqishëm çdo thirrje për dhunë

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Zhosep Borell, sot…

Inteligjenca ukrainase: 326 mijë rusë po luftojnë në Ukrainë

Kyrylo Budanov, shefi i inteligjencës së mbrojtjes ukrainase, ka deklaruar se rreth…

Kurti për raportin e TI-së: Lufta jonë kundër korrupsionit, po vazhdon të jap rezultate

Transparency International, ka bërë të ditur se Kosova ka shënuar përparim në…

Në draft raportin e PE-së, mirëpritet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në BE

Në një draft-raport të Parlamentit Evropian që është përpiluar më 25 janar…

Seancë për Modularin e Tetovës, Dëshmojnë mjekët dhe familjarët e viktimave

Mjeku Mustafa Tahiri dhe Shpenza Arifi të cilët kanë qenë në ndërrim…

Plenkoviq për deklaratën e Milanoviqit: Askush nuk e aneksoi Kosovën

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq tha se Kosova nuk është aneksuar sepse atëherë…

Tha se Krimea kurrë më nuk do të jetë e Ukrainës, Kievi i reagon presidentit kroat Zoran Millanoviq

Deklarata e presidentit kroat Zoran Millanoviq se Krimea kurrë më nuk do…

Analisti politik që dikur shkruante fjalimet e Putinit: Ekonomia ruse po kolapson, lufta është humbur

Abbas Gallyamov, njeriu që dikur shkroi fjalimet e presidentit rus Vladimir Putin…

Blinken nga Jerusalemi bën thirrje për ulje të tensioneve, pas përshkallëzimit të dhunës

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje Izraelit dhe…