Gjukanoviq në OKB: Ekziston rreziku i destabilizimit të Ballkanit Perëndimor

Pavarësisht sfidave të shumta, Mali i Zi mbetet i vendosur për të…

Koreja e Veriut po e zhvillon me vrull programin bërthamor, thotë OKB-ja

Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (IAEA) tha se Koreja e Veriut me…

Shpërthim i vullkanit, llava përpin shtëpitë në Ishujt Kanarie

Ishujt Kanarie janë të sigurta dhe mund të vizitohen, por shpërthimi i…

Krizë në marrëdhëniet SHBA – Francë

Parisi: Marrëveshja Aukus ishte “tradhti” Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Francës po…

Dy shtete mosnjohëse, Kina dhe Rusia pushtojnë tregun e Kosovës me mallra

Dy shtetet më të fuqishme në botë që ende nuk e njohin…

Ambasadori francez, Thebault: Australia ka bërë një gabim “të madh” diplomatik ndaj anulimit të marrëveshjes për nëndetëset franceze

Australia ka bërë një gabim “të madh” diplomatik, tha ambasadori francez, Jean-Pierre…

Falja s’është e mjaftueshme për të mbijetuarit e sulmit me dron të SHBA-së në Kabul

Një ditë pasi ushtria e SHBA-së ka pranuar se një sulm me…

Ukraina i kundërpërgjigjet Rusisë me ushtrime me ShBA-në

Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara do të zhvillojnë ushtrime të përbashkëta ushtarake…

COVID-19: Italia e bën të detyrueshme pasaportën e vaksinës

Italia do të bëhet vendi i parë evropian që e bën sistemin…

Në Francë suspendohen 3.000 punonjës shëndetësorë, nuk u vaksinuan kundër COVID-19

Rreth 3.000 punonjës shëndetësorë që nuk janë vaksinuar kundër COVID-19 në Francë…