Garë e hapur në grupin E, Belgjika mund Rumaninë, të gjitha ekipet me nga 3 pikë

Goli i parë u shënua në minutën e dytë nga Tielemans, teksa kapiteni De Bruyne dyfishoi shifrat në minutën e 80-të.

Ndërkohë më herët iu anulua një gol Lukakut për pozicion jashtë loje.

Me këtë rezultat çdo gjë mbetet e hapur në grupin E, ku Belgjika, Rumania, Ukraina dhe Sllovakia kanë nga 3 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *