Shpërthim në Cetinje të Malit të Zi, dyshohet për dy të vdekur nga klani kriminal “Skaljar”

Dy persona kanë mbetur të vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur mëngjesin e sotëm nga shpërthimi i një bombe në Cetinje, Mali i Zi, jo shumë larg Qendrës Sportive lokale, thanë jozyrtarisht nga Drejtoria e Policisë për “Vijesti”.

Sipas informacioneve jozyrtare, fillimisht ka mbetur i vrarë një pjesëtar i klanit kriminal “Skaljar”, ndërsa një burim nga kreu i Drejtorisë së Policisë ka thënë se një tjetër person ka humbur jetën, gjithashtu pjesëtar i të njëjtit grup të organizuar kriminal.

Tre persona të tjerë kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi.

Policia tha se të gjitha ekipet e policisë në dispozicion janë në vendngjarje. Kryetari i bashkisë së Cetinjes është gjithashtu në terren.

Sipas “Vijesti”, aktualisht është duke u kryer një hetim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *