53 persona të vrarë në Gaza në 24 orët e fundit

53 persona u vranë dhe 357 të tjerë u plagosën nga operacionet ushtarake izraelite në Rripin e Gazës në 24 orët e fundit, tha ministria e Shëndetësisë në Gaza.

Numri i të vrarëve në Gaza që nga 7 tetori tani është rritur në 36 mijë e 224, me 81 mijë e 777 të plagosur, tha ministria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *