Zjarri shkatërron qendrën tregtare në Varshavë, bëhet shkrumb e hi objekti me 1.400 lokale afariste

Një zjarr masiv ka shpërthyer të shtunën mbrëma në një qendër tregtare në Varshavë të Polonisë, duke shkatërruar plotësisht objektin kanë njoftuar autoritete e atjeshme.

Për fat të mirë nuk është lënduar askush nga zjarri, kurse qendra Marywilska 44 me afro 1,400 njësi komerciale përfshirë shumë kioska – ishte në mesin e qendrave më të mëdha tregtare në Varshavë, transmeton Telegrafi.

“Pothuajse qind për qind është djegur. Zjarri është përhapur dhe do të nevojiten orë për tu lokalizuar”, tha Mariusz Feltynowski, komandant i departamentit të zjarrfikësve në Varshavë.

Ai shtoi se afro 200 zjarrfikës janë angazhuar në fikjen e zjarrit.

Në anën tjetër akoma nuk dihet shkaku që çoi në shpërthimin e këtij zjarri të madh.

https://twitter.com/DD_Geopolitics/status/1789550726466699454?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1789550726466699454%7Ctwgr%5Ee9486eb4be26a425522ac93b31363b850c5a7e61%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fzjarri-shkaterron-qendren-tregtare-ne-varshave-behet-shkrumb-e-hi-objekti-1-400-lokale-afariste%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *