Një person i vrarë dhe tetë të plagosur në sulmin rus në Odesa

Një person është vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur në një sulm me raketa ruse pranë portit të Odesës në Detin e Zi, ka thënë një zyrtar ukrainas.

Guvernatori rajonal, Oleh Kiper tha se pesë persona po trajtoheshin në spital. Ai ka postuar fotografi që tregojnë punonjësit e urgjencës pranë skenës së grevës.

Odesa ka qenë një objektiv i shpeshtë i sulmeve ruse me raketa dhe dron.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *