Italia përmbytet nga reshjet e shiut

Italia është përfshirë prej disa ditësh nga moti i keq. Milano u përball ditën e enjte me reshje të dendura që shkaktuan edhe përmbytje të rrugëve.

Ndërkohë media italiane shkruan se situata vijon të mbetet shqetësuese dhe se në Veneto, lumi Muson ka dalë nga shtrati.

Ekipet e shpëtimin kanë ndërhyrë për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve të bllokuar në banesat e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *