34 mijë e 654 palestinezë të vrarë, sipas MSh-së së Gazës

Të paktën 34 mijë e 654 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori, si pasojë e sulmeve izraelite në Rripin e Gazës.

Gjatë kësaj periudhe janë plagosur 77 mijë e 908 të tjerë.

Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e Gazës, shkruan The Guardian.

Ministria shtoi se 32 persona u vranë dhe 41 u plagosën në periudhën e fundit të raportimit 24-orësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *