​Kërkohet konsensus politik për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duhet të koordinohet me partitë opozitare para…

Qëllohen dy oficerë dhe dy pengje gjenden të vdekur

Tre persona u vranë, duke përfshirë një oficer policie, pasi një i…

Vdes një grua në Mitrovicë, pati lëndime nga arma e zjarrit

Ka vdekur një grua në Mitrovicë, ku e njëjta pati lëndime nga…

Letonia akuzon Rusinë për shkelje të hapësirës së saj ajrore

Qeveria letoneze tha mbrëmë se një avion rus kishte shkelur hapësirën ajrore…

Kavjet e antishqipes

(Duke lexuar librin më të ri “TERRORI KOMUNIST” të një prej historianëve…

“Do mbushet vendi me afrikanë”, Abilekaj: Përftimi i Shqipërisë me emigrantë është zero

Gazetari Enton Abilekaj komentoi marrëveshjen e nënshkruar mes kryeministrit shqiptar Edi Rama…

Lideri i Hamasit refuzon të pranojë vrasjen e civilëve në Izrael

Një udhëheqës i lartë i Hamasit ka refuzuar të pranojë se grupi…

Shqiptarët e Luginës së Preshevës, në zgjedhje do të duhej, me një listë të përbashkët?

Shkruan Refik Hasani Shqiptarët, vetëm të unifikuar duke garuar me një listë…

Specialja ia vazhdon paraburgimin Isni Kilajt – thotë se ekziston rreziku i ikjes

Gjykata Speciale i ka vazhduar masën e paraburgimit, ish-kryetarit të Malishevës, Isni…

Tensione pasi deputetët e përjashtuar nuk lejohen në Kuvend

Tetë deputetë opozitarë në Shqipëri nuk janë lejuar që të hyjnë në…