Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Një tjetër dron ukrainas godet rafinerinë tashmë të djegur ruse të naftës në Tuapse.

Ukraina përdori më shumë se 40 dronë për të goditur objektivat në dhe pranë Novorossiysk.

Ky ishte një nga sulmet më të mëdha me dron deri më tani që ka organizuar Ukraina.

Theksojmë se SHBA-ja i ka kërkuar shtetit ukrainas të mos sulmojë infrastrukturën kritike brenda territorit rus.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt të vitit 2022 duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *