Të shtënat me armë në Breg të Diellit

Të shtëna armësh janë dëgjuar mbrëmjen e së enjtes në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë.

Është bërë e ditur se nga këto të shtëna, nuk ka persona të lënduar.

Ndërkaq, gazetari Arlind Beqiraj ka thënë se në vend të ngjarjes ka mbërritur edhe kryeprokurori i shtetit.

“Në lagjen Bregu i Diellit, sot rreth orës 21:30 minuta janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, Njësi të shumta policore janë në vendin e ngjarjes, përfshirë këtu edhe njësitin e reagimit të shpejtë, forenziken, dhe gjithashtu edhe ndihma e shpejtë Puna hetimore po vazhdon për zbardhjen e rastit. Ndërkaq para pak çastesh, në vend të ngjarjes ka ardhur edhe kryeprokurori i shtetit”, tha Beqiraj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *