Shkon në 19-të numri i të vdekurve nga sulmi me armë zjarri në Dagestan të Rusisë

Ka shkuar në 19 numri i oficerëve dhe i civilëve të vrarë nga sulmi me armë zjarri në Dagestan të Rusisë që ndodhi të dielën e javës së kaluar.

Gjithashtu, u vranë gjashtë persona të armatosur. Të paktën gjashtëmbëdhjetë persona u dërguan në spital me lëndime.

Edhe pse sulmuesit nuk janë identifikuar zyrtarisht, mediat ruse raportuan se mes të armatosurve ishin dy djemtë e kreut të distriktit Sergokalinsky afër Makhachkala, Magomed Omarov, Osman dhe Adil. Z. Omarov që u ndaluan nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *