Policia arreston të dyshuarin e vrasjes dhe plagosjes në Ferizaj

Policia e Kosovës, ka arrestuar të dyshuarin e të shtënave me armë ku si pasojë një grua u vra dhe një burrë tjetër mbeti i plagosur në Ferizaj.

Sipas konfirmimit të zëdhënësit të policisë për Ferizaj, Kanun Veselit, i dyshuari pasi kishte shtënë me armë zjarri, ishte larguar në drejtim të panjohur.

Megjithatë ekipet e policisë kanë rrethuar zonën e dyshimtë ku dhe është kapur dorasi.


Raporti policor:

I dyshuari pasi ka shtënë me armë zjarri është larguar në drejtim të panjohur.

Ekipe të policisë menjëherë kanë rrethuar zonën dhe në ora 15:15 kanë arritur që të arrestojnë të dyshuarin e kësaj ngjarje.

Ekipe të hetuesve dhe krim teknikët  janë në vendin e  ngjarjes të cilët janë duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes, ndërsa për të gjitha veprimet policore është njoftuar prokurori i shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *