Mijëra kriminelë rusë falen pasi kryen shërbimet si mercenarë të Wagnerit në Ukrainë

Mbi pesë mijë kriminelë janë falur pasi kanë përfunduar kontratat e tyre…

Ukraina dhe Rusia vazhdojnë luftimet e ashpra në Bahmut

Luftime të ashpra kanë vazhduar në afërsi të qytetit lindor ukrainas të…

Tornadot mbysin 23 njerëz dhe shkatërrojnë Misisipin

Mbi 23 njerëz kanë vdekur pasi tornadot kaluan në shtetin amerikan të…

Kelmendi pas djegies së depos së ELKOS-it: Hyra që ta fikja zjarrin, gati pësova edhe vetë

Një zjarr i madh ka kapluar sot depon qendrore të kompanisë Elkos…

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t’i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja e imigracionit e shpallur nga Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri…

QUINT-i: Keqardhje që Lista Serbe nuk merr pjesë në zgjedhjet në veri

Vendet e QUINT-it, përmes një deklarate, njoftuan se zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale…

Petrovska: Nuk është e vërtet se agjentët tanë të kundërzbulimit janë arrestuar në Kosovë

Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska, gjatë emisionit “360 Gradë” në Alsat i…

Macron: Vendimtare, nisja e zbatimit të akordit Kosovë-Serbi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka përshëndetur akordin mes Kosovës dhe Serbisë…

“Unë mendoj se shumë po e ekzagjerojmë” – Biden minimizon forcën e aleancës Rusi-Kinë

Lideri amerikan, Joe Biden pohoi se nuk është i alarmuar për takimin…

Boksieri shqiptar Bernardin Jakaj mposht serbin Marko Nikolic

Boksieri nga Kosova, Bernardin Jakaj, e ka mposhtur boksierin serb Marko Nikolic…