Komandant Sokoli: E vërteta e Grupit Kumanova, ja kush e organizoi, tre ditët e fundit ka pasur dron

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 37…

Përgjimi i opozitës ruse në Beograd, Von Cramon: Serbia duhet të zgjedh nëse dëshiron t’i bashkohet BE-së apo të vazhdoj të rreshtohet me Moskën dhe Pekinin

Eurodeputetja Viola Von Cramon, ka reaguar lidhur me veprimet e Serbisë për…

Ndalimi i Bitcoin dhe jo vetëm: Këto janë vendet ku kriptovalutat janë “të kufizuara ose të paligjshme”

Bitcoin ka qenë një temë e diskutueshme që nga fillimi paraqitjes në…

SHBA vendos sanksione lidhur me testet me raketa të Koresë së Veriut

Shtetet e Bashkuara vendosën të mërkurën sanksione ndaj gjashtë shtetasve koreano-veriorë, një…

Vrasja në Podujevë: Viktima dhe vrasësi ishin baxhanakë (VIDEO)

Nga vrasja e sotme në malet e fshatit Pakashticë të Podujevës, Klan…

“Përroi i idealit” të një burrneshe

Midis nesh Zakonisht thuhet se nuk jetohet nga ideali, por nga puna!…

Pse kasta politike i refuzon institucionet e kulturës!

Midis nesh Shkupi është qyteti më i madh dhe kryeqyteti i Maqedonisë…

Diletantizëm në emër të identitetit kulturor

Metodën komuniste pesëdhjetëvjeçare për ta shtrirë zhvillimin kulturor shqiptar vetëm në tri…

Maqedoni e Veriut: 10 humbje jete dhe 813 raste të reja me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24…

Aung San Suu Kyi dënohet sërish me burgim

Një gjykatë në Mianmar – shtet i njohur edhe si Burma –…