Rakiq: Nuk i shmangemi mundësisë që vetë ta formojmë Asociacionin

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në prag të raundit të ri…

Tilev: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtetuese, negociatat me BE-në nuk do të mund të vazhdojnë

Këshilltari shtetëror për politika evropiane në Sekretariatin për çështje evropiane, Dragan Tilev,…

“Fenomeni” Sadulla Bajrami

(Rrerth një shkrimi me titull “Legalizimi shtetëror i ekstremizmit fetar”, botuar në…

Rusët po ikin nga Krimeja pasi Ukrainasit shkatërruan 9 aeroplanë dhe vranë “60 pilotë” në Krime

Pas disa shpërthimeve që kanë dridhur bazën ushtarake ruse në Saki në…

“Gjueti shtrigash”, Trump refuzon t’i përgjigjet hetuesisë

Ish-presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka refuzuar t’i përgjigjet pyetjeve të hetuesisë…

Kamioni me 49 emigrantë humb kontrollin në rrugën Gjevgjeli-Demir Kapi, 24 të lënduar

Në aksidentin e djeshëm në afërsi të Marvincës, 24 emigrantë kanë mbetur…

Biserko: Nacionalistët në Serbi shpresojnë në skenarin rus – aneksimin e territoreve ku jetojnë serbët

Ukraina po lufton për mbijetesën dhe integritetin e territorit të saj dhe…

Plagoset Vali Corleone, arrestohet një 22 vjeçare

Një 22 vjeçare është arrestuar nga policia pasi dyshohet se e ka…

Osmani: BE-ja të jetë më e zëshme karshi tendencave destabilizuese të Serbisë në Kosovë e rajon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u takua sot me ambasadorin e Austrisë…

FBI-ja sekuestron telefonin e aleatit kryesor të Trumpit

Republikani Scott Perry, një aleat kryesor i ish-presidentit Donald Trump tha se…