Kurti: Serbia ta dorëzojë Radojçiqin me paramilitarët

Në samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku po merr pjesë edhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Kosovës Albin Kurti i kërkoi Serbisë që të dorëzojë në Kosovë Millan Radojçiqn dhe grupin e tij paramilitar që në shtator të vitit të kaluar vranë rreshterin Afrim Bunjaku

“Marrëdhëniet e mira fqinjësore në rajonin tonë, me njohje të ndërsjella de fakto dhe de jure janë të nevojshme për paqen, sigurinë dhe integrimin, prandaj kërkoj nga Serbia që të dorëzojë në Kosovë, Milan Radojiçiqin dhe grupin e tij paramilitar që vrau rreshterin tonë Afrim Bunjaku më 24 shtator të vitit të kaluar”, deklaroi Albin Kurti, Kryeministër i Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *