Alarm për bombë në aeroportin Vnukovo në Moskë

Një nga katet e Aeroportit Ndërkombëtar Vnukovo në Moskë u evakuua për shkak të një kërcënimi me bombë më 27 prill.

“Një nga katet e aeroportit Vnukovo është evakuuar për shkak të një kërcënimi me bombë,” raporton TASS, duke cituar burime në agjencitë e zbatimit të ligjit.

Aktualisht po kryhet një inspektim në godinën e aeroportit. Sipas mediave, pavarësisht masave të tilla, aeroporti Vnukovo po funksionon normalisht.

Në fund të marsit, Agjencia Federale e Transportit Ajror paralajmëroi për forcimin e masave të sigurisë në aeroportet e kryeqytetit. Pasagjerëve u është kërkuar të mbërrijnë herët në pritje të vonesave të mundshme dhe kontrolleve të sigurisë.

Një tjetër incident ka ndodhur më 22 prill në zonën Vykhino-Zhulebino. Vizitorëve dhe stafit të qendrës tregtare Milya iu kërkua të largoheshin urgjentisht nga ambientet.

Po ashtu në fillim të shkurtit, dhjetëra njerëz u evakuuan nga aeroporti në Omsk për shkak të një alarmi për bombë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *