Formacionet e mundshme Shqipëri-Spanjë

Shtëpia më e madhe e sportit të futbollit, UEFA ka publikuar një formacion të mundshëm për skuadrën e Shqipërisë dhe asaj të Spanjës.

Ndeshja luhet nesër në darkë, në ora 21:00.

Sipas UEFA-s, Shqipëria do të startojë me : Strakoshën, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Abrashi, Asllani, Bajrami, Laci, Broja.

Ndërkaq Spanja nis me: Raya, Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo, Merino, Zubimendi, Olmo, Torres, Joselu, Oyarzabal.

Shqipërisë i duhet të fitojë gjithsesi lojën ndaj Spanjës, për të zënë një vend në tabelë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *