Zëvendësministri i Jashtëm i Ukrainës falënderoi aleatët për ndihmën e tyre ushtarake për Ukrainën deri më tani, por gjithashtu theksoi nevojën e vendit për më shumë ndihmë për të mposhtur Rusinë.

Andriy Melnyk u bëri thirrje partnerëve të Ukrainës që siç tha të “kapërcejnë të gjitha linjat e kuqe artificiale”

“Aleatët tanë duhet të kuptojnë shkallën e kësaj lufte,” tha ai. “Mbështetja duhet të jetë 10 herë më e madhe tani”, raporton CNN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

I morën jetën njëri-tjetrit, këta janë dy personat që mbetën të vrarë sonte

Altin Rexha dhe Edmons Gosa, janë dy shtetasit që i morën jetën…

Limani: BESA voton “kundër” ndryshimeve kushtetuese nëse nuk hiqet 20%-shi

Lëvizja Besa do të votojë “kundër” përfshirjes së bullgarëve në Kushtetutë nëse…

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag…

Rreth 940 mijë shqiptarë të arsimuar duan të largohen nga Shqipëria

Në fillim të viteve ‘90 shqiptarët donin të jetonin në Europë, tani…

Korrupsioni në Shqipëri/ Raporti i KE: Vettingu në polici mund të dobësojë institucionin

Publikohet raporti i Këshillit të Evropës për situatën e korrupsionit në Shqipëri.…