Një zjarr ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas Dmytro Orlov, kryebashkiaku i qytetit të afërt të Energodar.

“Kërcënim për sigurinë botërore!!! Si pasojë e granatimeve të pamëshirshme nga armiku i ndërtesave dhe blloqeve të centralit bërthamor më të madh në Evropë, centrali bërthamor i Zaporizhzhisë është në flakë!!!” Orlov postoi në Facebook raporton “CNN”.

“Kërkoj, ndalo! Ndaloni menjëherë bombardimin e termocentralit bërthamor të Zaporizhzhya,” tha kryebashkiaku në një video-mesazh. Në një postim të mëparshëm ai shkroi, “ndaloni bombardimin e termocentralit Zaporizhzhia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia teston raketa supersonike

Sipas presidentit Vladimir Putin Rusia testoi me sukses disa armë super moderne…

Pronarët në Britaninë e Madhe nuk do t’u lejohet të marrin bakshishet

Bakshishet e klientëve do të shkojnë për stafin e bareve dhe restoranteve…

Biden i telefonon Putin-it, propozon samit për Ukrainën

Shtimi i pranisë ushtarake ruse panë kufirit me Ukrainën vjen në përgjigje…

Sveçla dhe Komisionerja Evropiane për Punët e Brendshme flasin për luftën kundër krimit të organizuar

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla sot ka takuar Komisioneren Evropiane…

Mbi 100 mijë njerëz të hospitalalizuar me COVID-19 brenda një dite në SHBA – ky muaji gusht është më i keq se i kaluari

Më shumë se 100 mijë njerëz janë shtruar në spital me COVID-19…