Ende nuk është vënë nën kontroll zjarri rreth vendbanimeve Norovë dhe Aldincë, që digjet këto ditë në Krushevë, informojnë nga vetëqeverisja lokale e Krushevës.

Zjarri është përhapur drejt vendit Tërstenik në afërsi të manastirit “Shën Spasi”, ndërsa për momentin në terren janë tre helikopterë të Armatës që marrin pjesë në shuarjen.

Në shuarjen, me forca dhe mjete plotësuese janë Njësiti Territorial i Zjarrfikësve nga Krusheva dhe nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, si dhe nga vetëqeverisja lokale e Krushevës.

Kryetari i komunës së Krushevës Tome Hristoski iu falënderua Armatës për gatishmërinë dhe ndihmën që u është dhënë me helikopterët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…