Dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një defekt në një pajisje ngrohëse

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën në Rusi si pasojë e një zjarri që ka përfshirë një azil. Sipas zyrtarëve rusë 6 persona të tjerë janë plagosur ndërsa dyshohet se shkak i zjarrit të jetë bërë një defekt në një pajisje ngrohje.

I gjithë kati i fundit i ndërtesës dykatëshe prej druri është shkrumbuar nga zjarri gjatë natës. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar dhjetëra zjarrëfikës.

Agjencia ruse e lajmeve Tass bën me dije se ky azil funksiononte në mënyrë ilegale, por të tilla mësohet se ka shumë në Rusi. Duke qenë se janë të paregjistruara si të tilla ato konsideroheshin pronë private dhe nuk i nënshtroheshin inspektimeve të sigurisë.

Sakaq, për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë ka nisur një hetim nga autoritet atje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministri i Jashtëm ukrainas, Kuleba: Evakuohet fabrika kimike në Krime, Rusia po përgatit një sulm të rremë

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmitro Kuleba njoftoi se një fabrikë kimike në…

Dy viktima dhe 5 raste të reja me Covid-19, shërohen 95 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 249 teste,…

Vuçiqi tha se shifrat e regjistrimit të shqiptarëve janë të fryra, Kurti ka një kërkesë për ndërkombëtarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar monitorimin e përpunimit të të…

Newsweek: SHBA paralajmëron Ukrainën për një pushtim në shkallë të plotë brenda 48 orëve nga Rusia

Administrata e presidentit Joe Biden ka informuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy se…

Vëllau i Komandat Sokolit i komenton Bujar Osmanit: “Eh more Bujar udbashi…”

Zëvendës kryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani, ka paralajëmruar se do ta vizitojë…