Një zjarr ka shpërthyer në një ndërtesë 19 katëshe në një zonë tregtare në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, duke lënë të bllokuar në flakë shumë persona. Disa prej tyre janë hedhur nga katet e larta të ndërtesës për t’u shpëtuar flakëve. 19 njësi zjarrfikëseje, njësi të marinës ushtarake dhe asaj aeronautike i janë bashkuar operacioneve të shpëtimit. Ende nuk dihen arsyet e zjarrit që fillimisht shpërtheu në një zyrë në katet e larta, por aktualisht rrezikohen dhe ndërtesat e tjera pranë qiellgërvishtëses. Një muaj më parë Daka ishte skenë e një tjetër tragjedie, në një nga lagjet më antike të vendit, ku mbetën të vrarë 71 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Do të hapen dyqanet, restorantet e kafenetë, ja vendi i parë në Europë që planifikon të dalë nga izolimi

Synimi është nga 14 prilli. Dyqanet e vogla deri në 400 metra…

Deklarata shokuese e zyrtarit kinez: Koronavirusin në Kinë e solli ushtria amerikane

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë…

VIDEO / Ushtari izraelit qëllon me plumb pas shpine palestinezin… për qejf

Ky është momenti shokues kur një ushtar izraelit është regjistruar duke qëlluar…

Boris Johnson në Elysee si në shtëpi, këmbët mbi tryezë në takimin me Macron

Në fotot zyrtare me këmbët në tryezë. Më shumë sesa vetë Brexit,…

I doli para një tufë luanësh, udhëheqësi “ngrin” në vend

Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e…