Me kërkesë të tij mëngjesin e sotëm Zharko Llukovski, ish-drejtori kryesor ekzekutiv në “T-Mobile”, ka dhënë deklaratë në Prokurori për përndjekje të krimit të organizuar për rastin “Reket”, informojnë nga Prokuroria.

Siç sqarojnë nga Prokuroria, kjo deklaratë e Llukovskit është plotësim i rrëfimit të tij paraprak për rastin e njëjtë.

Ndryshe, dje në cilësinë e dëshmitarit deklaratë në Prokurori për rastin “Reket” ka dhënë edhe biznesmeni Orçe Kamçev.

Llukovski përmendet në një audio bisedë që i ka publikuar gazeta italiane “La Verita” në internet faqen e saj.

Sipas aktakuzës në rastin “Stacione bazë” që në PSP e udhëheq prokurja Lile Sfefanova, Zharko Llukovski dyshohet për keqpërdorim të 3,5 milionë eurove në dobi të “Beton” SHA Shkup, ndërsa në dëm të aksionarëve të T-Mobile, mes të cilëve edhe shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…