Lulzim Basha ka dorëzuar formularin e kandidimit për kryetar të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 13 Qershor, raporton Klan News.

Ditën e sotme, kandidaturën për kryetar të PD-së e kanë dorëzuar edhe Fatbardh Kadilli dhe Edith Harxhi. Ndërsa kandidati i katërt është Ibsen Elezi.

Basha synon të vazhdojë të mbajë drejtimin e selisë blu, ndërsa një pjesë e demokratëve ku përfshihen Fatbardh Kadilli, Bujar Nishani e të tjerë kërkojnë largimin e Lulzim Bashës pas humbjes në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit.

Kryesia e PD vendosi që në parti të mbahen zgjedhjet për kryetar më 13 Qershor. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Eurodeputetët, Von der Leyenit dhe Borrellit: Ngrini negociatat me Serbinë derisa të “shkëputet” prej Rusisë

Nëntë eurodeputetë nga grupi liberal “Renew Europe” i kanë dërguar një letër…

Osmani largohet përfundimisht nga LDK-ja: Bashkëpunimin me Kurtin e zyrtarizoj më vonë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është ndarë përfundimisht me LDK-në.…

Vazhdojnë bisedimet për Ligjin e Prokurorisë Publike

15 Shtator afati joformal i votimit për Ligjin e Prokurorisë Publike ka…

Zëdhënësi i talibanëve: Afati i 31 gushtit për tërheqjen e ndërkombëtarëve – “vijë e kuqe” (VIDEO)

Një zëdhënës i talibanëve tha se afati i 31 gushtit për tërheqjen…

Çka po ndodhè në kufirin e Bllacës

Ora 19.30, rradhe kilometrike për të hyrë në Kosovë nga Maqedonia!