Lulzim Basha ka dorëzuar formularin e kandidimit për kryetar të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 13 Qershor, raporton Klan News.

Ditën e sotme, kandidaturën për kryetar të PD-së e kanë dorëzuar edhe Fatbardh Kadilli dhe Edith Harxhi. Ndërsa kandidati i katërt është Ibsen Elezi.

Basha synon të vazhdojë të mbajë drejtimin e selisë blu, ndërsa një pjesë e demokratëve ku përfshihen Fatbardh Kadilli, Bujar Nishani e të tjerë kërkojnë largimin e Lulzim Bashës pas humbjes në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit.

Kryesia e PD vendosi që në parti të mbahen zgjedhjet për kryetar më 13 Qershor. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…