Disa nxënës të shkollës së mesme sot pasdite janë përleshur fizikisht në autobusin me numër 5 në Shkup, i cili po qarkullonte në bulevardin “Teodosij Golloganov” për në Qendër.

“Nuk ka dëmtime të autobusit, as udhëtarë të lënduar”, konfirmojnë nga NQP-ja.

Incidenti në NQP është raportuar në orën 14:30 minuta, ndërsa siç informojnë prej ndërmarrjes, Ministria e Punëve të Brendshme po vazhdon hetimet në lidhje me rastin.

Nga MPB-ja informojnë se janë arrestuar disa nga nxënësit të cilët kanë marrë pjesë në zënkë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…