Volodymyr Zelensky është takuar me presidentin polak, Andrzej Duda.

Lufta dhe bashkëpunimi politik janë në rendin e ditës, por edhe ndikimi që ka gruri ukrainas në tregjet polake.

Ministri polak i bujqësisë Henryk Kowalczyk dha dorëheqjen më herët sot pasi fermerët goditën importet ukrainase duke ulur çmimet polake.

Koëalczyk dha dorëheqjen për shkak të vendimit të Komisionit Evropian për të zgjatur importet pa doganë për grurin ukrainas deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Operacion i gjerë, arrestohen disa qytetarë e një polic për fajde, detyrim dhe bixhoz

Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore dhe…

​Kosova ende pa Ligj të lustracionit

Ligji i lustracionit ose i njohur ndryshe si i pastrimit të figurave,…

Zjarri kaplon një spital rus të coronavirusit, lëndohen pesë pacientë

Pesë persona kanë mbetur të plagosur në një zjarr që shpërtheu në…

VMRO kërkon dorëheqjen e Arsovskës: Është futur në histori si kryetarja më e paaftë

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka kërkuar dorëheqjen e kryetares së Bashkisë…

ASh-ja i reagon Zaevit: Nuk jemi BDI, s’mund t’i dirigjosh bashkëpunimet tona

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev për…