Rusia po gjuan raketa me rreze të gjatë mbi infrastrukturën civile dhe ushtarake të Ukrainës, sepse ushtria e saj nuk mund të demonstrojë ndonjë arritje të rëndësishme në terren, ka pohuar presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Në një videoadresim të publikuar mbrëmë vonë, Zelensky tha se kishte pasur granatime me raketa në rajonet Lviv, Sumy dhe Chernihiv, sulme ajrore në rajonin e Luhansk dhe “aktivitet sabotazhi” në zonat kufitare.

“Kjo është një lloj përpjekje e ushtrisë ruse për të kompensuar një sërë dështimesh në lindje dhe jug të vendit tonë”.

“Ata nuk mund të demonstrojnë sukses me veprime të përgjithshme ushtarake në zonat ku ata po përpiqen të përparojnë. Kështu që ata po përpiqen të tregojnë sukses përmes raketave të tyre dhe aktiviteteve të tjera. Gjithashtu pa dobi”, ka deklaruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjendet trupi i pajetë i një mashkulli në Ulqin, dyshohet të jetë i ish-shefit të policisë i cili nga 27 maji u shpall i zhdukur

Në rrugën Shën Gjergji në Ulqin të Malit të Zi, të martën…

Aksidenti i katërfishtë në Vllae, MPB me detaje

Më datë 26.12.2021 në ora 20.55 në SPB Shkup është denoncuar se…

“Fshi Facebook”/ Fushatë kundër gjigantit të mediave sociale, kryeministri australian: Mendojnë se janë më të mëdhenj se qeveritë,e kanë gabim!

Facebook po përballet me thirrjet për bojkot pasi ndërmori hapin e jashtëzakonshëm…

Dialogu me Serbinë dhe fushata elektorale në Kosovë

Çështja e dialogut me Serbinë nuk po zë shumë vend në fushatën…

Disa raste të PSP-së do të nisin nga e para

Pasi disa raste të PSP-së, pas disa vitesh gjykim, do të fillojnë…