Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky njoftoi se Kievi ka marrë përforcime për sistemin e mbrojtjes ajrore, të cilat do të drejtohen për në pikat më urgjente.

“Kam dëgjuar raportet aktuale për dërgesat e armëve dhe municioneve. Ka përforcime për sistemin tonë të mbrojtjes ajrore”, theksoi ai.

”Ata do të drejtohen atje ku është më e nevojshme tani”, ka shkruar Zelensky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Putini takohet me Dodikun në Shën Petersburg

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është takuar këtë të shtunë me anëtarin…

RMV: 10 viktima dhe 403 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit vendi ka regjistruar 403 raste të reja…

Tërmet në Shqipëri

Shqipëria është goditur nga një tërmet. Sipas raportimeve epiqendra e këtij tërmeti…

Kreu i Kuvendit çek në mes të Beogradit: Mos prisni ta tërheqim njohjen për Kosovën

Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve në Çeki, Radek Vondraçek, ka thënë se…

ChatGPT po përdoret nga kriminelët, paralajmëron Europol

Europol ka lëshuar një paralajmërim të ashpër për kriminelët që përdorin ChatGPT…