Zëdhënësi i talibanëve, Suhail Shaheen, ka thënë se afganët nuk duhet te tmerrohen e të duan të largohen nga vendi. Ai  është shprehur i befasuar me përpjekjet e afganëve për tu larguar medoemos nga Afganistani.

“Ata nuk duhet të tmerrohen. Nuk e di pse ata janë të frikësuar dhe jam i befasuar” ka thënë Shaheen në një intervistë për CNN.

Në disa video që kanë qarkulluar nëpër media, janë parë afganë që përpiqen të kapen pas avionëve ushtarakë që largohen nga vendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…