Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu, ka njoftuar se gjatë këtij muaji, kryeministri Albin Kurti do të zhvilloj vizitë tjetër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Takimet e kryeministrit Kurti në më pak se gjashtë muaj. E muaji maj do të jetë me përplot takime tjera të rëndësishme. Vazhdojmë nesër me ministren gjermane të Mbrojtjes, e pastaj me vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, shkroi Kryeziu në Facebook, duke ia bashkangjitur disa fotografi nga takimet e Kurtit.

Ndryshe, Kurti po qëndron për vizitë zyrtare në Gjermani ku gjatë ditës është takuar me Kancelarin Scholz dhe minisren e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock.

Ndërkohë Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sonte në Berlin një takim jo formal me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani nga Turqia: Pavarësia realitet i pakthyeshëm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në Turqi për samitin vjetor…

Kryeministri bullgar Janev: S’do ketë ndryshim të qëndrimeve në raport me Maqedoninë e Veriut

Kryeministri teknik i Bullgarisë, Stefan Janev tha se kabineti i përkohshëm qeveritar…

Koalicion i gjerë qeveritar në Izrael, Netanjahu mund të dal në opozitë pas 12 vjetësh në pushtet

Pas luftës disaditore mes Izraelit dhe Hamasit, në Izrael janë kthyer debatet…

Merkel insiston që Ukraina të jetë vend transit për gazin rus

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se Ukraina duhet të qëndrojë si vend…

Aksion policor, së paku 8 persona të arrestuar

Ka vazhduar aksioni policor kundër përdoruesve dhe tregtarëve të lëndëve narkotike në…