Pas zhvillimeve në fund të muajit maj në veri të Kosovës, zëdhënësi i Shtabit, kolonel Andrea Gallieni, ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur për aktivitetet e KFOR-it.

Ai ka theksuar se ishte e qartë se njerëzit në komunat veriore donin të protestonin në mënyrë paqësore, por ishte gjithashtu e qartë se pas tyre ishin disa grupe të organizuara për të sulmuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Franca hap hetimet për krime lufte ndaj shtetasve të saj në Ukrainë

Prokurori për anti-terrorizëm në Francë ka hapur tre hetime mbi krimet e…

VMRO-DPMNE: Mos marrja e datës shënon fundin e Zaevit

“LSDM-ja dhe Zoran Zaevi sollën padrejtësi, persekutim, gënjeshtra dhe mashtrime, varfëri dhe…

Konjufca shkon sot në Hagë për t’i takuar ish-krerët e UÇK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të udhëtojë sot për…

RMV, numri i bibliotekave për vite me radhë i njëjtë, anëtarësia brenda tre vitesh ka rënë për gati 50.000

Në Maqedoni vitin e kaluar kishte gjithsej 175 biblioteka me gjithsej 82.928…

Fatime Fetai pas arrestimit të shefes së PSP-së, Katica Janeva

Prokurorja në Prokurorinë Speciale Publike (PSP) Fatime Fetai sot ka deklaruar se…