MPB njofton se dje është arrestuar një person në Strugë për shkak se tek i njëjti janë gjetur disa copë armë dhe municione.

“Me datë 27.10.2021, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Strugës kanë arrestuar S.A. (49) nga Struga. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, efektivët e policisë gjetën dhe konfiskuan një pistoletë çeke “Zbroevka” 7.65 mm, një pistoletë sinjalizuese “Gmaa”, 26 fishekë të kalibrave të ndryshëm dhe 86 copë dijaboll, të cilat i posedonte në mënyrë të paligjshme.

Ai është ndaluar në komisariat dhe pas zbardhjes së plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet padi përkatëse”, njoftojnë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…