Në rrugën rajonale që çon drejt fshatit Trivodi, dje në orët e hershme të mëngjesit policët kanë ndaluar një automjet ‘Iveco’ pa tabela regjistrimi.

Sipas raportit policor, shoferi i automjetit kur ka vërejtur se është afruar automjeti i policisë, ka ndaluar, dhe është arratisur bashkërisht me personat që kanë qenë në automjet.

Automjeti është kontrolluar dhe janë gjetur 55 emigrantë, ndërsa për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik.

Nga polcia thonë se po ndërmerren masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…