Në mëngjesit e sotim kryeqendra e Kroacisë, Zagrebi u godit nga një tërmet i fortë me madhësi prej 5.3 shkallë. Qytetarët e Zagrebit pas goditjes dhe qëndrimit në karantinë nga COVID19 ata përjetuan një goditje tjetër të fuqishme të dridhjes së tokës. mediat e vendit bëjnë të ditur se qytetarët janë të befasur dhe nën ethe të shtuara pas COVID19 tani përjetuan edhe tërmet prej 5.3 shkallë sipas rihterit. Bëhet e ditur se ka dëme të mëdha meteriale, por edhe qytetarë të lenduar. sipas të dhënave nga mediat e vendit raportohet se pacientë të shtrirë nëpër spitalet janë të lënduar nga tërmeti i sotshëm dhe të njejtin janë nxjerrur jasht godinave të spitale duke u kujdesur mjekët për gjendjen tyre nëpër rrugë të qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…