Kryeministri Zoran Zaev kërkoi numrin e telefonit të El Chekës me qëllim që ta pyet përse publikon “bomba” vetëm për partnerin e tij të koalicionit.

Nëse keni ndonjë telefon, më jepni të z. Cheka. Si quhej? Ti paraqitem dhe ta pyes, pse bre mik ti vetëm për z. Ahmeti publikon dhe nuk publikon për mua?

Kështu iu përgjigj kryeministri Zoran Zaev, pyetjes së gazetarëve, se si e komenton deklaratën e kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, që El Cheka nuk publikon materiale për LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…