Ish kryeministri Zoran Zaev, lider i LSDM-së në daljen e fundit para mediave e pyeti kryesinë e VMRO-DPMNE-së se a janë të vetëdijshëm se çfarë do të ndodhë nëse e prishin marrëveshjen e “Prespës”, raporton Tv21.

Zaev pohoi se prishja eventuale e marrëveshjes së “Prespës” vendin do ta kthejë 25 vite mbrapa.  Sipas Zaev kjo do të thotë automatikisht ndërprerjen e hyrjes në NATO dhe BE.

Shtoi se pa marrëveshjen e “Prespës”, në vend do të kthehet jo-stabiliteti po edhe në rajon, por mbi të gjitha tha se në vend do të ketë edhe jo-stabilitet ekonomik, do të ketë kriza të reja dhe bllokada të reja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…