Kryetari i LSDM-sëm Zoran Zaev në pyetjen e gazetarëve për fillimin e vitit të ri shkollor theksoi se do të ketë ndryshime ligjore dhe se i njëjti do të nis nga 1 tetori.

“Fillimi i vitit shkollor do të jetë më 1 tetor, do të nis me përzgjedhjen e një pjese të fëmijëve që duhet të edukohen, mësimi online është koncept për të gjithë. Këtë e them që ta dijnë qytetarët se kemi plan komplet e analiza në mënyrë që procesi mësimorë të vijojë si dhe të mbrojmë shëndetin e tyre. Vijojnë edhe ndryshime ligjore. Ministri Ademi njoftoi për më 15 shtator, por më 1 shtator nuk nis viti shkollor. Për shka të protokolleve shëndetësore, fillimi i vitit të ri shkollor do të jetë me 1 tetor”, tha Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…