Kryetari i LSDM-së dhe kryeministri, Zoran Zaev do ta shtyjë dorëheqjen e tij deri në stabilizimin e vendit, bëjnë të ditur burime partiake për “Fokus”.

Kjo do të thotë se do të bëhet votëbesimi ndaj Qeverisë.

Një nga argumentet për shtyrjen e dorëheqjes është mundësia që Maqedonia të fillojë negociatat me BE-në në dhjetor.

Zaev pret që vendi të fillojë negociatat në dhjetor për shkak të mbështetjes së fortë ndërkombëtare.

LSDM e autorizon Zaevin edhe për të negociuar rritjen e shumicës parlamentare./Fokus

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Protestë me art, lidërët e G7 në një skulpturë me mbetje elektronike

Një skulpturë e liderëve të G7, e ngjashme me Malin Rushmore dhe…

Kurti për “Open Balkan”: E ardhmja e Kosovës është BE-ja, dallimet nuk ndikojnë në marrëveshjet e nënshkruara me Maqedoninë e Veriut 

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe homologu i tij nga Maqedonia Veriore,…

Berisha “thumba” Bashës: Lavdi Zotit koha e tij mori fund! Të bëhet gati Rama
28/12 19:05

Ish kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë këtë të martë në ceremoninë…

Muki e godet Mickoskin për shqiptarët

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka reaguar ndaj deklaratave të liderit të…

Fokusi të vendoset tek zgjidhja për Ligjin për Prokurorinë Publike

Euroambasadori Samuel Zhbogar, sot ju ka bërë apel partive politike që të…