Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka uruar fitoren kryeministrit të sapozgjedhur grek Kirijakos Micotakis.

“Zhvilluam bisedë telefonike me zotëri Micotakisin, kryetar i Demokracisë së Re dhe kryeministër i ri i fqinjit tonë, Greqisë. E urova për fitoren e zgjedhjeve i dëshirova prosperitet Greqisë dhe populllit të tij. Shprehëm shpresë për bashkëpunim të mëtejshëm midis Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë. – shkruan mes tjerash Zaev në rrjetin social Fejsbuk./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Janakievski në grevë urie

Ish-Ministri i Transportit dhe Lidhjeve i cili nga java e kaluar është…

Çfarë ndodhi në emisionin e Arbana Osmanit? Ndërhyjnë me shpejtësi efektivët e policisë, ka të arrestuar

Mbrëmjen e sotme programi “Dua të të bëj të lumtur” trajtoi historinë…

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Në Gjykatën Themelore Penale Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për parregullsitë…

Gjendet një trup i pajetë në Matkë

Një trup i një njeriu është gjetur në afërsi të Matkës së…

Lirohet nga burgu Katica Janeva

Ish prokurorja Speciale Katica Janeva del nga burgu i Shutkës për të…