Në konferencën për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev ka pranuar se është mashtruar në mënyrë politike nga një strukturë e mirë organizuar me qëllim për të dëmtuar vendin tonë dhe të ardhmen e vendit në rrugën Euroatlantike. “Kjo është nga tentimet për dëmtim direkt të interesave tona për të përfunduar procesin e anëtarësimit tonë në NATO”, tha Zaev. Ai ka thënë se nuk e ka ndërmend të jep dorëheqje për këtë punë. “Mendoj se nga ky rast do të dalim edhe më të fort, ka pasur edhe raste të tilla. Dëshiroj të bisedoj, të shpërndaj informacione me qytetarët, besoj se transparenca është një nga përfitimet”, tha mes tjerash Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…