Kryeministri i vendit Zoran Zaev në dalje për media pas vaksinimit u pyet edhe për takimin e ditës së nesërme që pritet të mbahet mes presidentit të shtetit Stevo Pendarovski dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Zaev tha se është pro dialogut duke shtuar se me dialog kanë arritur sukses.

Unë jam pro dialogut, le të ketë dialog, e dini se pas dialogut arritëm sukses me z.Mickoski dhe pas asaj kishim dialog me z.Sela dhe z.Gashi të gjithë këto dhanë nëse jo tërësisht por dhanë rezultat”, u shpreh kryeministri Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…