Kryeministri i vendit Zoran Zaev në dalje për media pas vaksinimit u pyet edhe për takimin e ditës së nesërme që pritet të mbahet mes presidentit të shtetit Stevo Pendarovski dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Zaev tha se është pro dialogut duke shtuar se me dialog kanë arritur sukses.

Unë jam pro dialogut, le të ketë dialog, e dini se pas dialogut arritëm sukses me z.Mickoski dhe pas asaj kishim dialog me z.Sela dhe z.Gashi të gjithë këto dhanë nëse jo tërësisht por dhanë rezultat”, u shpreh kryeministri Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dorëzohet Beogradi, caktohen katër komuna në Serbi, ku do të votojnë serbët e Kosovës

Komisioni Republikan i Zgjedhjeve në Serbi ka vendosur sonte që votuesit nga…

Drejtori i shërbimeve sekrete greke jep dorëheqjen pas skandalit të përgjimeve

Kreu i shërbimit informativ të Greqisë dhe sekretari i përgjithshëm i zyrës…

Kryeinspektorja paralajmëron dënime më të ashpëra për ndotësit e ambientit

Dënimet duhet të jenë më rigoroze. Përdorimi i karburanteve fosile është diçka…

Lajçak vjen në Kosovë javën e ardhshme

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, javën e ardhshme…

24 vjet nga beteja historike në Prekaz, sot nis Epopeja e UÇK-së

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të…