Filmim i dhunimeve dhe keqtrajtimeve, vrasjeve e abuzimeve të robërve të luftës si dhe ekzekutimi mprapa shpine. Filmimi 10 vite kishte qarkulluar midis njësitit të atëhershëm serb “Shkorpioni” nëpër gjithë Serbinë, si video që duhet të shohin të gjithë dhe të posedojnë një të tillë në shtëpi. Në vitin 2005, Tribunali i Hagës për krime të luftës e ka prezantuar për së pari herë gjatë gjykimit të kasapit të Ballkanit, Millosheviq.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…