Ish deputeti dhe nënkryetari i Kuvendit, Xheladin Murati me mjaft revoltë ka reaguar ndaj tërheqjjes së BDI-së nga kërkesa për kryeministrin shqiptar. Profesori Murati nuk ka mbajtur revoltën duke reaguar edhe me tone vulgare, shkruan Gazeta Lajm.

“Për kryeministrin shqiptar në RMV.
Dështim rrënjësor i partisë që e promovoj Naser Zyberin për kryeministër, mbase ai bëhet kryeministër në qeverinë kalimtare në 100 ditët e fundit të saj. Kësaj ndryshe i thonë kryeministër për të larë lesh.
Mjerim për votuesit shqiptar!”, ka shkruar Murati në fb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…