Në mbledhjen e Këshillit të Komunës së Tetovës që është mbajtur sot, është vendosur që Komuna t’ia pastrojë borxhin prej dhjetë milionë denarësh ndërmarrjes “Parkingu i Qytetit” në Tetovë. Përse Komuna e Tetovës vazhdon ta mbajë këtë ndërmarrje që punon me humbje e të cilës disa herë me rradhë është dashur t’ja paguajë borxhin? Ku shkojnë paratë që inkasohen nga pagesat e parkingjeve, nga shërbimi i bllokatorit dhe karrotrecit? Përse qytetarët e Tetovës duhet të ndajnë para nga buxheti i Komunës sonë për të paguar borxhet në të cilën e kanë futur këtë ndërmarrje menaxhmenti i saj? Kush do mbajë përgjegjësi për këto hajdutlliqe që ndodhin? (Arianit Xhaferi)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…